Copyright 2021 - Custom text here
  • Szkoła Podstawowa im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" we Wrześciu

  • Szkoła Podstawowa im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" we Wrześciu

  • Szkoła Podstawowa im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" we Wrześciu

  • Szkoła Podstawowa im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" we Wrześciu

  • Szkoła Podstawowa im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" we Wrześciu

Rok szkolny 2015/2016 był siedemdziesiątym rokiem istnienia naszej szkoły. To nie tylko lata, ale przede wszystkim losy, historie wielu, wielu ludzi. Dlatego nie chcieliśmy tych lat zamykać jednym wydarzeniem, uroczystością, która, być może piękna, szybko byłaby zapomniana. Postanowiliśmy, że świętować będziemy cały rok (oczywiście z przerwami na naukę.

Inauguracja i przedstawienie programu obchodów nastąpiło 1 września wobec całej społeczności szkoły.

Pierwszą imprezą był zorganizowany 09. 10. 2015 r. Turniej unihokeja o puchar Dyrektora z okazji 70-lecia.

Startowało w nim 8 zespołów ze Słupska, Kramarzyn i Wrześcia.

W naszym zespole dziewcząt, który zwyciężył swoją kategorię wyróżniły się Kinga Jesiołowska, Julia Broll i Maria Bielecka.

W kategorii chłopców poziom gry był bardzo wysoki.

Nasi zawodnicy zagrali na bardzo wysokim poziomie. Mimom porażki z Kramarzynami zasłużyli na duże brawa. Najlepsi w naszym zespole to: Mateusz Bielecki i Jakub Nadwodny. Bardzo dobrze bronili na bramce Kamil Winiarczyk i Marek Skawiński. Dobrze zagrał także Tomek Skawiński. Wszystkie drużyny otrzymały super nagrody – puchary, dyplomy, medale i słodycze.

Kolejnym ważnym dniem, a właściwie dniami były grudniowe podczas których przeżywaliśmy nasze urodziny.18. 12. 2015 r. odbył się uroczysty apel, a cała szkolna społeczność została zaproszona na urodzinowy tort. Odwiedzający nas w tych dniach mieli okazję wrócić się do przeszłości oglądając filmy z obchodów 50 - lecia szkoły i nadania jej imienia. To przywołało wspomnienia nie tylko wśród absolwentów, ale i pracowników szkoły. Ponadto goście mogli przejrzeć stare kroniki, w których szukali ... siebie. Stare fotografie również przywoływały wspomnienia, podobnie jak sprzęt używany wiele lat temu. Oczywiście nieodłącznym elementem wspomnień jest stara drewniana ławka, w której dawno temu siedzieli uczniowie.

18 grudnia 2015 r. zgromadziliśmy się przed szkołą na uroczystym apelu, aby złożyć kwiaty pod pomnikiem Gen. Stefana Roweckiego "Grota" i jego Żołnierzy. Jak przystało na urodziny nie zabrakło ogromnego i przepysznego tortu ufundowanego przez Mariolę i Dariusza Bieleckich oczywiście absolwentów naszej szkoły.. 

20. 12. 2015 r. Uroczysta msza święta z okazji 70-tej rocznicy powstania naszej szkoły.

20 grudnia w kościele parafialnym odbyła się uroczysta msza święta w intencji naszej szkoły. Jej uczestnicy modlili się za byłych uczniów, dyrektorów, nauczycieli i pracowników, a także za wszystkich którzy dzisiaj uczą i uczą się w naszej szkole. Uroczystość odbyła się przy udziale pocztu sztandarowego.

25. 04. 2016 r. Obchody 70 - lecia szkoły

25 kwietnia po raz pierwszy odbył się konkurs „Jeden z trzynastu”. To kolejna impreza z okazji 70 - lecia szkoły. Zabawa oparta na formule teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, miała podobny przebieg jak popularny program telewizyjny. Przed kibicującymi kolegami zasiadło, na wcześniej wylosowanych miejscach, trzynastu zawodników- uczniów klas IV-VI, którzy w pierwszym semestrze zdobyli najwyższe średnie ocen.

W pierwszym etapie dziewczęta i chłopcy kolejno odpowiadali na pytania zadawane przez prowadzącą konkurs panią Lucynę Staszak. Aby przejść do drugiego etapu, należało odpowiedzieć przynajmniej na jedno z dwóch pytań.

W drugim etapie to uczestnicy decydowali o numerze pytania oraz o osobie odpowiadającej. Pytania z różnych dziedzin wiedzy, a autorami ich byli nasi nauczyciele, czytali członkowie jury. Każdy członek turnieju posiadał trzy szanse. Gra trwała do momentu, gdy na scenie pozostało trzech zawodników z szansami. To oni znaleźli się w finale. O tytuł NAJMĄDRZEJSZEJ GŁOWY rywalizowali: Marysia Bielecka z klasy VI, Marek Skawiński uczeń klasy V oraz szóstoklasistka Magda Knapik. I właśnie Magdzie udało się zdobyć najwięcej punktów i tym samym zwyciężyć w naszym konkursie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia, a finałowa trójka bony upominkowe: za I miejsce o wartości 100 zł, II miejsce- 60 zł i III miejsce- 40zł. Wszystkim gratulujemy wiedzy i zaciekłej rywalizacji, a szczególne gratulacje kierujemy do Magdy- Najmądrzejszej Głowy roku szkolnego 2015/2016.

70 lat Szkoły

Z przyjemnością informujemy, że w marcowym wydaniu gazety „Moje dwu Miasto” ukazała się już druga część historii naszej szkoły. W tekście można przeczytać jak przez 70 lat istnienia zmieniała się nasza szkoła. Zapraszamy do lektury.

04. 03. 2016 r. W obrazie i piosence wspominaliśmy 70 lat naszej szkoły.

4 marca spotkały się w szkole pokolenia naszych absolwentów. Historia szkoły wpleciona w historię kraju opowiedziana została w prezentacji multimedialnej przygotowanej przez p. Łukasza Cysewskiego. Każde kolejne dziesięciolecie kończył występ klas. Występy te przygotowane były wspólnie przez uczniów i ich rodziców, a niekiedy dziadków i babcie. Każda piosenka nawiązywała do opowiadanego właśnie dziesięciolecia. Było więc i „Budujemy nowy dom” i „Nowa Huta” i „Trzej przyjaciele z boiska”. Świetnie bawiliśmy się przy przeboju z lat 60-tych „O mnie się nie martw”. Prawdziwą furorę wśród publiczności zrobili „Chłopcy radarowcy”. Nie mniejsze powodzenie miała „Fantazja” i „A ja wolę moją mamę”. Powaliły jednak wszystkich wspaniałe przedszkolaki, które z rodzicami i nie tylko odśpiewali „Pokolenie”.

Wspólnie spędzony czas na długo zostanie w pamięci wszystkich. Był to niezapomniany wieczór. 

29. 01. 2016 r. ROK OBCHODÓW 70 – LECIA POWSTANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ WE WRZEŚCIU - WYSTAWY OKOLICZNOŚCIOWE

29 stycznia 2016 r. – to kolejny etap obchodów 70 – tej rocznicy powstania Szkoły Podstawowej im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” we Wrześciu. Przez ten czas dużo się wydarzyło. Pożegnaliśmy wielu absolwentów, zmieniło się również wielu nauczycieli i pracowników szkoły. W murach tej szkoły drzemią nasze niezapomniane wspomnienia. Niejeden raz ocieraliśmy łzy wzruszenia patrząc jak zmieniają się nasi uczniowie, a my, nauczyciele pozostawaliśmy, aby przyjąć pod nasz dach następne pokolenia. To wszystko pozostanie w naszej pamięci.

Dzięki uprzejmości przedstawicieli Słupskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego – pana Zdzisława Dróbki i pana Sławomira Włocha oraz Grupy Rekonstrukcyjnej II wojny światowej, pana Bartosza Bieleckiego mieliśmy możliwość obejrzenia wystaw „II WOJNA ŚWIATOWA – FAKTY I MITY” oraz „BROŃ I MUNDURY WOJENNE”.

Młode pokolenie powinno znać przeszłość swoich przodków, wiedzieć, że kiedyś inni oddali życie za to, żeby teraz oni mogli żyć w pokoju. Dlatego uczniowie i przedszkolaki zwiedzali okolicznościowe wystawy upamiętniające bohaterstwo tych, którzy przelali krew w obronie ojczyzny.

Na zaproszenie pana Dyrektora wystawy obejrzeli uczniowie ze szkół Gminy Słupsk i Gminy Główczyce. Wystawę obejrzeli również radni Gminy Słupsk, pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie oraz mieszkańcy pobliskich miejscowości.