Copyright 2021 - Custom text here

W ramach projektu edukacyjno- wychowawczego „Mali ratownicy-pierwsza pomoc już od przedszkola” 5-latki wybrały się na XV Festiwal Bałtycki zorganizowany przez pracowników i studentów Akademii Pomorskiej w Słupsku. Dzieci miały okazje przyjrzeć się pracy psa policyjnego, wejść do radiowozu, przymierzyć ubiór i wyposażenie pracownika straży granicznej. Przedszkolaki pogłębiały swoją wiedzę przyrodniczą- rozpoznając owady na kole fortuny, poszukując tropy zwierząt na piasku oraz układając klocki z mieszkańcami lasu. Celem wyjazdu było jednak pogłębienie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Motylki bardzo uważnie obserwowali poczynania studentów ratownictwa medycznego w trakcie pokazu wypadku drogowego. Mali Ratownicy doskonale rozpoznali sytuację i stan zdrowia poszkodowanych. Razem z panią Izą ustalili kolejne działania studentów. Po pokazie mali ratownicy udali się na spotkanie ze studentkami pielęgniarstwa. Uprzejme panie pomalowały twarze dzieci, co sprawiło wiele radości. Każdy otrzymał opaskę sanitariusza, pobawił się z chorym pluszakiem i pokolorował kolorowankę. Za zaangażowanie dzieci otrzymały ciasteczka ozdobione „po pielęgniarsku” – krzyżem medycznym.

Dnia 26.03.2018r. odbył się pokaz przygotowany przez ratownika medycznego i studentów koła naukowego rat-AP. Dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej we Wrześciu miały okazję zapoznać się z etapami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Najmłodsi chętnie i odważnie wchodzili w relacje z ratownikami. Studenci przypomnieli najistotniejsze wiadomości z zakresu bezpieczeństwa oraz ochrony życia i zdrowia. Po pokazie odbyły się ćwiczenia dla Małych Ratowników, którzy zdobywali umiejętności stabilizacji kręgosłupa przy użyciu deski ortopedycznej. Każdy 5-latek chętnie przyjął rolę poszkodowanego i ratownika. Było nam szczególnie miło, ponieważ pani Iza odwiedziła nas jako przedstawicielka ratownictwa medycznego Akademii Pomorskiej w Słupsku. Dziękujemy serdecznie pani Izie, pani Honoracie i panu Błażejowi za poświęcony czas i zaangażowanie.

13. 02 w naszym przedszkolu już od rana było bardzo gorąco, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym, na który wszyscy tak długo czekaliśmy! Z minuty na minutę przedszkole zapełniało się pięknymi księżniczkami, tajemniczymi wróżkami, odważnymi rycerzami zawitali również bohaterowie znanych i lubianych przez dzieci bajek - aż trudno było wśród nich rozpoznać naszych przedszkolaków! Zabawom i szaleństwom przy muzyce nie było końca, a w salach czekały same łakocie!

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu są stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych. Ten dzień obchodzimy zawsze bardzo hucznie i wesoło. W tym wyjątkowym dniu serduszka naszych podopiecznych bija szybciej, a goście ze wzruszeniem słuchają czułych słów, kierowanych pod ich adresem. Podobnie było i w tym roku :)

14.12.2017r.

W grupie Motyli odbyły się kolejne zajęcia e ramach projektu "Mali Ratownicy- pierwsza pomoc już od przedszkola'; prowadzonego w naszym przedszkolu już trzeci rok. Tym razem Mali Ratownicy przypominali sobie pierwsze kroki wg schematu BLS (Basic Life Support), które obejmują: 

  1. sprawdzenie bezpieczeństwa
  2. ocena przytomności poszkodowanego
  3. udrożnienie dróg oddechowych
  4. sprawdzenie oddechu u poszkodowanego

a także

  1. wezwanie pogotowia ratunkowego.

Po raz pierwszy nasze dzieci przeprowadziły symulacyjną rozmowę telefoniczną z dyspozytorem z wykorzystaniem prawdziwych telefonów komórkowych. Dzieci poradziły sobie wspaniale!

W nocy z 24 na 25 listopada odbyła się pierwsza " Noc Pluszowego Misia" . Brali w niej udział Gąsienice i Motyle, 16 wspaniałych, odważnych podopiecznych i 3 Panie ;) Dzieci bawiły się świetnie. Tańczyliśmy z misiami, pokazaliśmy im nasze sale i zabawki. Szukaliśmy skarbu w ciemnościach - latarki się bardzo przydały. Nie zabrakło kąpieli oraz wspólnej kolacji - dzieci samodzielnie robiły sobie pyszne kanapki. Na koniec wspólnie, na leżakach dzieci obejrzały bajkę.

Gminny Konkurs Recytatorski pt. "Boćki i bocianki".
W kategorii "Bocianki" Aurelia Tamm zajęła 2 miejsce, wyróżnienie otrzymała Wiktoria Kotyk. W kategorii "Boćki" Lena Gruszka zajęła 1 miejsce. Serdecznie gratulujemy

Jesteśmy Gąsieniczki, mamy 4- latka i bardzo lubimy chodzić do przedszkola. Grupa liczy 13 dzieci, którymi opiekują się Pani Magdalena Wojtczak i Iza Lemańska. Realizujemy projekt edukacyjny "Bułka z masłem" oraz "Mały Miś w Świecie wielkiej literatury". Gotujemy, uczymy się nowych rzeczy. Misie wysyłamy do przedszkoli w Polsce. Jeden miś - Guziczek, krąży po domach małych podopiecznych.

Motylki

„To my przedszkolaki”

To my starszaki- przedszkolaki,
Na pewno fajne z nas dzieciaki
Kiedy rano się spotkamy
Na powitanie â „dzień dobry” wołamy!

W grupie naszej jest wesoło
Lubimy bawić się razem wkoło
„Ojciec Wirgiliusz” to fajna zabawa
Dla nas to wcale nie trudna sprawa!

A nasza pani żyć nam nie daje
Ciągle nas uczy, liczy i dodaje.
Już literek dużo znamy
Więc na występ zapraszamy!

Najstarszą grupą w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej we Wrześciu jest grupa 5- latków. Grupa liczy jedenaście radosnych dziewczynek i jednego dzielnego chłopca. Dzieci wraz z panią Darią Sawką poznają otaczający świat a także świat liter i cyfr. Już trzeci rok dzieci uczestniczą w projekcie "Mali Ratownicy- pierwsza pomoc już od przedszkola".