Copyright 2021 - Custom text here

W piątek 9.06.2017 r. Wesołe Robaczki i Gąsieniczki przekazały książki zebrane w III edycji Wielkiej Zbiórki Książek organizowanej przez fundację Zaczytani.org. W tym roku 143 pozycje książkowe trafiły do pacjentów Przychodni Rejonowej w Słupsku przy ulicy W. Polskiego, Łokietka i Westerplatte. Najmłodsi przed kamerami mogli pochwalić się ulubionymi bajkami i opowiedzieć o umiejętnościach zdobytych podczas realizacji projektu "Mali Ratownicy- pierwsza pomoc już od przedszkola". Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w gabinetach lekarskich. Chętni sprawdzili swój wzrok, zmierzyli się i zważyli. Dzieci otrzymały upominki za swoją wzorową postawę. Panie w nagrodę za zaangażowanie podczas zbiórki książek zabrały dzieci na smaczne lody i chwilę dla ochłody.

Z okazji Dnia Dziecka pani Daria Sawka przygotowała dla Gąsieniczek zajęcia z Sensoplastyki. Dzieci miały do dyspozycji materiały spożywcze, z których powstało wiele ciekawych technik tj. domowy piasek,śnieg a nawet smalec, dywan sensoplastyczny, pachnąca plastelina a także mase groszkowa.

Radość i zachwyt dzieci ogromny! Warto wspomnieć, że wszelkie działania sensoplastyczne wspierają rozwój kreatywności oraz twórczego myślenia.

Grupa Małych Strażaków na uroczystości Dnia Strażaka w Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku, a to za sprawą Krzysztofa Uzara, który tego dnia odbierał awans zawodowy oraz nagrodę prezydenta miasta Słupska. W podziękowaniu za poświęcony czas, zaangażowanie i włożone serce uświetniliśmy jego dzień swoją obecnością. Strażak nie krył zaskoczenia oraz wzruszenia spowodowanego tak małym gestem, a jak bardzo ważnym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

8.05.2017r.

Mali Ratownicy i Mali Strażacy z pomocą uczniów klasy szóstej przygotowali krótki pokaz ratowniczo- strażacki. Upozorowana sytuacja wymagała od dzieci wiele skupienia i umiejętności. Każdy z przedszkolaków był odpowiedzialny za istotny element w procesie ratowniczym tj. ocena sytuacji, zabezpieczenie miejsca wypadku, pomoc sprawcy i ofiarom zdarzenia, wsparcie emocjonalne i przekazanie poszkodowanych. Nad przebiegiem pokazu czuwali profesjonaliści- Strażacy z OSP Wiklino, Krzysztof Uzar i Studenci Ratownictwa Medycznego Akademii Pomorskiej w Słupsku. Po pokazie jak zawsze odbyły się zajęcia ze studentami. Przedszkolacy opatrywali rany swoich ulubionych pluszaków.

27.03.2017r. W naszym Punkcie Przedszkolnym już drugi rok realizowane są projekty edukacyjno- wychowawcze "Mali Ratownicy- pierwsza pomoc już od przedszkola" i "Mali Strażacy". Dzieci zdobywają wiedzę i podstawowe umiejętności w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. W poniedziałek 27.02 odwiedzili nas zaprzyjaźnieni studenci z Akademii Pomorskiej. Nasi goście przygotowali pokaz z zakresu podstawowego schematu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej -BLS. Przedszkolaki dzięki temu dowiedziały się jak określić stan poszkodowanego, wezwać wsparcie i udzielić mu pomocy. Po pokazach Mali Ratownicy i Mali Strażacy uczestniczyli w warsztatach z zakresu opatrywania ran i urazów zewnętrznych. Podejmowanie aktywności związanej z niesieniem pomocy sprawia najmłodszym ogromną satysfakcję- co napawa nas dumą i satysfakcją.

Karnawałowe zabawy w przedszkolu.

Dnia 4 stycznia dzieci z przedszkola przedstawiły występ jasełkowy dla swoich rodziców pt. "Rodzinna wieczerza".

Zabawa andrzejkowa

Andrzejki to doskonały czas na wspólną zabawę. Dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego we Wrześciu brały udział w zabawach tanecznych i wróżbach. Tańce i harce wprawiły najmłodszych w doskonałe humory. W drugiej części wtorkowego spotkania w specjalnie przygotowanychy salach przedszkolnych czekały na dzieci wróżki. Każdy miał możliwość poznać swoją przyszłość, przelać wosk a także posłuchać cennych rad naszych wróżek.

III Gminny Konkurs Recytatorski

Podczas III Gminnego Konkursu Recytatorskiego Przedszkolaków wzięło udział 5 naszych reprezentantów. Dzieci prezentowały wiersze polskich autorów dotyczące... zabawek. Lena, Nadia i Berenika otrzymały wyróżnienie, a Mikołaj Faryna z grupy 5- latków zajął III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy!

17. 10. 2016 r. Rekord

Dzieci z Punktu Przedszkolnego podjęły próbę pobicia rekordu Guinnessa z WOŚP w jednoczesnym przeprowadzaniu resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Całe przedsięwzięcia wymagało przygotowania dzieci do przeprowadzania czynności ratowniczych, które regularnie w każdej grupie przedszkolnej wdrażała p. Iza. Każdy przedszkolak przed podjęciem resuscytacji przypomniał sobie schemat postępowania BLS w tym min. sprawdzenie przytomności, udrożnienie dróg oddechowych, sprawdzenie oddechu. Następnie każde dziecko podjęło próbę resuscytacji krążeniowo- oddechowej za pomocą ucisków klatki oddechowej i oddechów ratowniczych.

13 X 2016r. Dzień Ratownictwa Medycznego

W naszej placówce kontynuowane są projekty "Mali strażacy" i "Mali ratownicy- pierwsza pomoc już od przedszkola". W ramach regularnych spotkań Mali ratownicy i Mali strażacy poznali już specyfikę swojej służby. Gąsieniczki pogłębiają swoją wiedzę związaną z pracą strażaka; a Motylki z niesieniem pierwszej pomocy. Spotkania obu grup są bardzo cenne. 13 X 2016r. nasze przedszkolaki świętowały Dzień Ratownictwa Medycznego. Z tej szczególnej okazji grupa Gąsieniczek zaprosiła starsze i młodsze przedszkolaki na uroczysty Bal Ratownika. Na dzieci czekały interesujące zadania związane z pracą ratownika medycznego, tańce i słodki poczęstunek.

Witamy w nowym roku szkolnym 2016/2017. Od września w naszym przedszkolu działają trzy grupy przedszkolne. Grupę 3 - latków Wesołych robaczków prowadzi p. Magdalena Skoneczna. Bez zmian w grupie Gąsieniczek wychowawczynią jest p. Daria Sawka a grupę już 5-letnich Motyli prowadzi p. Beata Kaliszewska.

Mam trzy latka, trzy i pół,

Brodą sięgam ponad stół.
Do przedszkola chodzę z workiem
I mam znaczek z muchomorkiem.
Pantofelki ładnie zmieniam,
Myje ręce do jedzenia.
Zjadam wszystko z talerzyka,
Tańczę, kiedy gra muzyka.
Umiem wierszyk o koteczku,
O tchórzliwym koziołeczku
I o piesku, co był w polu,
Nauczyłam się w przedszkolu.