Copyright 2021 - Custom text here

10. 11. 2010 r. Obchody Święta Niepodległości

W dniu 10 listopada dzieci z przedszkola uczestniczyły w uroczystych obchodach z okazji Święta Niepodległości. Brały udział w części oficjalnej przed pomnikiem gen. Stefana Roweckiego „Grota” oraz w części artystycznej przygotowanej przez uczniów Zespołu Szkół w Jezierzycach.

09. 11. 2010 r. Zajęcia dydaktyczne

Na zajęciach dydaktycznych prowadzonych przez p. Kasię i p. Beatę w dniu 9 listopada przedszkolaki poznawały zasady prawidłowego ubierania się w zależności od pory roku i od pogody. Dzieci mogły ubierać lalki, dobierać części garderoby odpowiednio dla dziewczynki i dla chłopca, dobierać strój w zależności od podanej pory.

listopad 2010 r. Zajęcia przyrodnicze

Na zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez p. Małgorzatę Zagdan – Dymek dzieci z grupy 5 – latków poznawały świat wszystkimi zmysłami oraz dowiadywały się, że w percepcji świata zmysły odgrywają bardzo ważną rolę.

05. 11. 2010 r. Zajęcia plastyczne
Na zajęciach plastycznych 5 listopada przedszkolaki z grupy 3 i 4 latków przygotowały piękne chorągiewki dla uczczenia zbliżającego się Święta Niepodległości, a przedszkolaki ze starszej grupy wykonywały magiczne okna, przez które można oglądać świat. Każde dziecko miało swoje okno, które umieściło na frontowej ścianie „swojego przedszkola”.

02. 11. 2010 r. Spacer
Drugiego listopada przedszkolaki wraz z wychowawczyniami poszły na cmentarz we Wrześciu, aby zapalić znicze na mogiłach najbliższych oraz na opuszczonych i zapomnianych grobach. W ten sposób dzieci okazują swoje uczucia i pamięć bliskim osobom, które już odeszły.

Stołówka

Każdego dnia nasze przedszkolaki uczą się, jak należy zachowywać się na stołówce podczas posiłków, poznają zasady dobrego wychowania, dowiadują się, jak należy posługiwać się sztućcami oraz w jaki sposób się odżywiać aby być zdrowym. Niektórym maluchom jeszcze opornie idzie samodzielne jedzenie, ale robią coraz większe postępy i coraz więcej z talerza trafia do buzi. Cieszy to tym bardziej, że posiłki są smaczne, urozmaicone i zdrowe, a dzieci uczą się przy tym różnorodności kuchni i smaków.

Gimnastyka

O prawidłową postawę i kondycję naszych przedszkolaków dba pan Ireneusz Dąbrowski, z którym dzieci mają zajęcia gimnastyki korekcyjnej oraz ogólnorozwojowe zabawy ruchowe. Często wykorzystywany jest w trakcie tych zajęć sprzęt sportowy, którego dzieci bardzo chętnie używają podczas swoich ćwiczeń i zabaw.

Logorytmika

W każdy poniedziałek dzieci  biorą udział w zajęciach logorytmiki prowadzonych przez panią Sylwię Skonieczną. Mają okazję obcowania z dźwiękiem i muzyką, którą wyrażają ruchem, gestem, mimiką. Zajęcia te pozwalają dzieciom na wyrażanie swoich odczuć za pomocą mowy ciała, a także dają szansę na poznanie wesołych i ciekawych pląsów i piosenek oraz zabaw muzyczno-ruchowych.

Język angielski
We wtorki pani Magdalena Skórek-Jasiewicz uczy przedszkolaki języka angielskiego. Wraz z zabawnym tygryskiem dzieci poznają kolejne słówka i zwroty, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Pani Magda zaraża dzieci entuzjazmem i radością. Zarówno maluchy jak i starszaki bardzo chętnie uczestniczą w tych zajęciach i wiele z nich wynoszą.

Plastyka

W czwartki grupa maluchów, a w piątki starszaki uczestniczą w zajęciach twórczości plastycznej. Dzieci bawią się kolorem ucząc się jednocześnie i poznając różnorodne techniki plastyczne, rozwijając swoją wyobraźnię i zdolności plastyczne. Przedszkolaki wykorzystują w swoich pracach materiały dostępne dla każdego dziecka, rozwijają swoją wyobraźnię, kształtują gust, ćwiczą palce i dłonie, a to wszystko podczas ciekawych zabaw plastycznych prowadzonych przez panią Iwonę Rogozińską.

13. 10. 2010 r. Dzień Edukacji Narodowej
Trzynastego października dzieci z młodszej i starszej grupy przedszkolnej uczestniczyły w uroczystej akademii, która przygotowana została z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wcześniej wszystkie przedszkolaki przygotowały piękne, kolorowe laurki, które wręczyły każdemu pracownikowi szkoły, jako wyraz szacunku i podziękowania za cierpliwość i trud wkładany każdego dnia w pracę z dziećmi i dla dzieci.

12. 10. 2010 r. Spacer
Dwunasty października uraczył wszystkich piękną, słoneczną pogodą i chociaż dzionek był chłodny wszystkie przedszkolaki poszły na spacer do lasu. Miały okazję sprawdzić samych siebie – czy potrafią dobrze zachować się w lesie, czy rozpoznają i pamiętają nazwy drzew tam rosnących, a także nazwy tych, z których opadają już liście i tych, które mają ciągle zielone igiełki. Dzieci nazbierały szyszek i żołędzi, które posłużyły im później do wykonania fantastycznych stworków i zwierzaczków.

11. 10. 2010 r. Koncert

Jedenastego października grupa 5 i 6-latków uczestniczyła w koncercie muzyki kameralnej pod tytułem "Tańce i muzyka świata". Dzieci odbierały muzykę całym sobą, bo jak inaczej można słuchać włoskiej taranteli czy węgierskiego czardasza, przy dźwiękach których ani nogi, ani ręce za nic nie chciały spokojnie pozostać na swoim miejscu. Czyż może dziwić fakt, że dzieci były zachwycone koncertem i już zapowiedziały swój udział w następnym.

16. 10. 2010 r. Urodziny

W środę 6 października w grupie starszaków panowało wielkie poruszenie, ponieważ Daria Niemczyk obchodziła w tym dniu swoje piąte urodziny. Koleżanki i koledzy złożyli jej życzenia i ofiarowali wykonane własnoręcznie laurki. Były też życzenia od pana dyrektora oraz od pań wychowawczyń, a także drobne prezenty. Wszystkie dzieci wraz z panem dyrektorem zostały zaproszone na wspaniały tort urodzinowy. Oczywiście odśpiewano sto lat dla Darii a później to już było tylko wspólne jedzenie tortu i wesołe zabawy, przygotowane specjalnie na tę okazję.

30. 09. 2010 r. Pasowanie
W Przedszkolu Gminnym mieszczącym się w Szkole Podstawowej we Wrześciu odbyła się uroczystość PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA. Uczestniczyły w niej dzieci z grupy 3 – 4 latków oraz 5 i 6 latki, łącznie 48 dzielnych przedszkolaków. Dzieci przygotowały piosenki i wierszyki, zgodnie z tekstem przysięgi przyrzekały być dobrymi przedszkolakami, a następnie zostały mianowane przez panie wychowawczynie na dzielnego i wesołego przedszkolaka. Gościem uroczystości był pan dyrektor Z. Kamiński, który pogratulował dzieciom, że są już prawdziwymi przedszkolakami i wręczył każdemu upominek.

Po części artystycznej dzieci przeszły do świetlicy, gdzie czekał na nie słodki poczęstunek.

23. 09. 2010 r. Kulinaria

W czwartek 23 września grupa 5 i 6- Latków popisała się zdolnościami kulinarnymi przygotowując kolorową, pyszną i zdrową sałatkę owocową. Wszystkie dzieci w tej grupie dobrze wiedzą, że owoce to samo zdrowie i witaminy. Kto nie chce chorować zajada owoce pod różnymi postaciami. Przedszkolaki postanowiły więc zrobić sałatkę z bananów, winogron, jabłek, gruszek, kiwi i mandarynek. Nie używały do tego cukru, bo owoce same w sobie były wspaniale słodkie i soczyste. Ta sałatka to była prawdziwa bomba witaminowa.