Copyright 2021 - Custom text here

29.05. 2012 r. Wizyta pani pielęgniarki

Dnia 29.05.2012 r. we wtorek przedszkolaki powitały panią Pielęgniarkę. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi.
Dzieci udzielając odpowiedzi na pytania gościa wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat zdrowia i czystości oraz dowiedziały się co powinno się zrobić w razie gdy ktoś zasłabnie.

{youtube}u-fokArtXcU{/youtube}


29. 05. 2012 r. Straż Pożarna

Coraz częściej jedną z atrakcji przygotowywanych przez przedszkola dla dzieci są wizyty przedstawicieli staży pożarnej. Oczywiście w naszej placówce nie zabrakło takiego spotkania. W trakcie wizyty dzieci dowiedziały się nie tylko jak wygląda praca strażaka, ale przede wszystkim jak zachować się, gdy są one świadkami wypadku, pożaru lub innej niecodziennej sytuacji. Jak ważne są takie spotkania świadczy fakt, że coraz częściej mali bohaterowie wiedzą pod jaki numer zadzwonić i jakie informacje przekazać, by uratować życie swoje i najbliższych.

{youtube}miSAszEqEHY{/youtube}


24. 05. 2012 r. Wycieczka do Doliny Charlotty

{youtube}Wy-v30bw2Vg{/youtube}


30.04. 2012 r. Pyszna Sałatka

Ostatnio w naszej grupie przyrządzaliśmy pyszną sałatkę owocową! Wiemy już, że należy jeść dużo owoców aby być zdrowym a że jest akurat sezon na owoce zrobiliśmy sobie ucztę! Dzieci z wielkim zaangażowaniem chętnie wzięły się do pracy. Potem wszyscy ją zajadaliśmy aż się Nam uszy trzęsły.


07. 03. 2012r Kino

Kino w przedszkolu? Jak najbardziej a czemu by nie. Za oknem mokro, szaro, więc czas, aby w naszym przedszkolu pojawiło się słoneczko!

Okna zostały przysłonięte kotarą, aby stworzyć klimat a gdy tylko zgasiliśmy światło, to wtedy wszystkie dzieciaczki poczuły się, jakby były w prawdziwym kinie. Było naprawdę uroczo, w sali panowała rodzinna atmosfera. No i oczywiście jak to w kinie nie zabrakło popcornu. Udowodniliśmy, że nie trzeba wcale biletów, aby obejrzeć prawdziwe kino akcji.


22. 12. 2011 r. Wigilia

Już po raz drugi w uroczystej Wigilii Szkolnej brały udział dzieci z oddziału przedszkolnego. W tym roku podobnie jak w zeszłym, dla Biedronek było to wielki wydarzenie. Przed uroczystym posiłkiem w sali, dzieci przedstawiły Jasełka, które pomimo niewielkiej tremy udały się znakomicie. Jak można było się spodziewać, największym wydarzeniem było przybycie Mikołaja wraz ze swoimi pomocnikami :)


14. 12. 2011 r. Biedronki pieką świąteczne ciastka


06. 12. 2011 r. Mikołajki

Mikołaju Nasz, dużo paczek masz. Jak Cię ładnie poprosimy to nam jedną dasz... Dnia 6 grudnia do grzecznych Biedroneczek przyjechał Mikołaj, który każdemu wręczył paczuszkę ze słodkościami. W tym dniu, również odwiedził dzieci gminny Mikołaj, który dla każdego przedszkolaka miał czekoladowego mikołajka.


29. 11. 2011 r. Andrzejki

W tym roku grupa Biedronek Andrzejki obchodziła w swojej sali. Podczas Andrzejkowego dnia dzieci wróżyły z kubeczków dowiadując się jaka przyszłość ich czeka. Losowały cukierki z zawodem, karteczki z kolorem dzięki, którym dowiadywały się co ich spotka w niedalekiej przyszłości. Nie zabrakło również Andrzejkowego wyścigu bucików, który wygrała Pani Kasia :) Na sam koniec przebijając szpileczką serduszko Biedronki dowiedziały się jak będzie miała na imię ich sympatia.


28. 11. 2011 r. Zajęcia w przedszkolu

Czas, który spędzamy w przedszkolu nie przeznaczany jest tylko i wyłącznie na zabawę. Każdego dnia uczymy się nowych przydatnych rzeczy i poznajemy świat. W tym celu nasze Pani starają się urozmaicać zajęcia w taki sposób, aby nawet największa wiercipięta z zainteresowaniem śledziła przebieg zajęć.


24. 11. 2011 r. Dzień Pluszowego Misia

W dniu Pluszowego Misia Biedroneczki, zjawiły się w przedszkolu wraz ze swoimi najukochańszymi przytulankami, z którymi nie rozstawały się przez cały dzień. Wszystkie misie otrzymały medale a ich właściciele słodkie upominki.


02. 11. 2011 r. Dzień Zaduszny

W Dzień Zaduszny grupa Biedronek wraz ze swoimi paniami udała się na cmentarz we Wrześciu. Po zapaleniu zniczy w ciszy uczciły pamięć osób, które odeszły już z tego świata.