Copyright 2021 - Custom text here

Mam dla Ciebie bukiet życzeń,
Moja Mamo ukochana,
Niech Twa buzia będzie zawsze
Tylko roześmiana,
Niech Ci szczęście oraz zdrowie
Nieustannie dopisują
nich się Twoje marzenia
w każdym dniu realizują.


22. 05. 2013 r. Przedstawienie

  1. maja przedszkolaki zostały zaproszone przez uczniów klas I-III wraz z Panią Małgorzatą Zagan-Dymek na przedstawienie pod tytułem "Brzydkie Kaczątko." Występ został bardzo odebrany przez publiczność. Wszystkim bardzo się podobało :)
    Dziękujemy za zaproszenie!


Rytmika
W każdy wtorek wspólnie z Panią Kasią uczymy się nowych piosenek i dobrze się bawimy przy muzycznym akompaniamencie...


Majowe słoneczko sprzyja spacerom i wspólnym zabawom na placu zabaw.  Najbardziej lubimy bawić się w piaskownicy :)


Dzień Zdrowia
Przedszkolaki już po raz drugi wzięły udział w Dniu o zdrowym żywieniu. Z tej okazji Pszczółki i Motylki zaśpiewały piosenkę "Gruszka."


07. 02. 2013 r. Święto Szkoły

7 lutego przedszkolaki uczestniczyły w uroczystości szkolnej z okazji Święta Szkoły.
Po konkursie "Kocham Cię Polsko" zorganizowanym przez panią Beatkę i Iwonkę wszysycy udaliśmy się na Balowe tańce.
Przedszkolaki w trakcie karnawałowej zabawy prezentowały swoje stroje i umiejętności taneczne :)


"Jak zimą pomagamy zwierzętom"

28 stycznia przedszkolaki odwiedził pan Jakub Kazimierski który opowiedział najmłodszym jak możemy pomagać ptakom i zwierzętom w czasie zimy. Pan Jakub chętnie odpowiadał na pytania najmłodszych. Na zakończenie Motylki i Pszczółki dostały w prezencie specjalną mieszankę nasion dla ptaków.


24. 01. 2013 r. Kulig

24 stycznia Motylki i Pszczółki zostały zaproszone na przejażdżkę bajkowymi saniami... Radości wśród najmłodszych nie było końca. za co wszyscy bardzo dziękujemy Panu Janowi Knapikowi


Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Kto nas kocha najgoręcej, kogo my kochamy?
Komu dziś życzenia gorące składamy?
To jest nasza Babunia, której pokażemy,
Jak dzielić uczucia i słowa umiemy:
Babcia, Babcia!
To niezwykły przypadek, super także jest Dziadek.
Bo nawet w środku nocy nie odmówi pomocy.
Gdy sytuacja jest groźna, liczyć na niego można.
Niechaj nastawi ucha i swoich wnuków posłucha:
Dziadek, Dziadek !


Jasełka
Tradycyjnie przedszkolaki przed świętami prezentowały przed zgromadzonymi gośćmi Jasełka. W trakcie występu dzieci mówiły wiersze i śpiewały piosenki. Po przedstawieniu Pszczółki i Motylki udały się na salę gimnastyczną gdzie wspólnie z dziećmi ze szkoły oraz wszystkimi pracownikami wzięły udział w Wigilii Szkolnej. Największym przeżyciem dla przedszkolaków było przybycie Świętego Mikołaja z workiem pełnym prezentów.


Mikołajki w przedszkolu
6 grudnia przedszkolaki wraz ze swoimi paniami ubierały choinkę pod którą dzieci zostawiły kolorowe listy dla Świętego Mikołaja. Mikołaj wykorzystując chwilę nieuwagi dzieci zostawił w sali paczuszki dla grzecznych dzieci.


Dzień Pluszowego Misia
Z okazji światowego dnia Pluszowego Misia przedszkolaki przyniosły swoje ulubione przytulanki. W trakcie całego dnia dzieci wspólnie bawiły się swoimi pluszakami.


30. 11. 2012 r. Andrzejki w przedszkolu
30 listopada przedszkolaki wraz ze swoimi paniami sprawdzały czy w najbliższej przyszłości czeka ich wielkie szczęście i radość. Czarodziejski kapelusz pomógł dzieciom dowiedzieć się kim zostaną w przyszłości. Magiczna szpileczka sprawiła, że przedszkolaki dowiedziały się jak będzie miał, miała na imię ich najlepszy przyjaciel, przyjaciółka. A żółte karty odkrywały przed najmłodszymi ich przyszłość. Po wspólnych wróżbach i magicznych cukierkach przyszedł czas na zabawę i tańce...


08. 11. 2012 r. Zajęcia plastyczne

Dzieci z oddziału przedszkolnego „0” pod kierunkiem pani A. Derezulko przedstawiały swój wymarzony pokój w formie plastycznej. Przeglądały zgromadzone katalogi z wystrojem mieszkań, wypowiadały się na temat wybranego przez siebie wystroju swojego pokoju.


22. 10. 2012 r. Szkło powiększające

Przedszkolaki z „0” pod opieką pani Anny Derezulko przez zabawę poznawały znaczenie szkła powiększającego. Oglądały przy użyciu lupy liście, szyszki, igły z drzew iglastych, rozpoznawały z jakich drzew pochodzą zgromadzone liście.


Rytmika w przedszkolu

W każdy wtorek nasze przedszkole odwiedza Pani Kasia, która prowadzi zajęcia muzyczno-ruchowe. Co tydzień uczymy się nowej zabawy i piosenki. Pani Kasia uczy nas również tańczyć do poznanych piosenek.


31. 10. 2012 r. Urodziny

31 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy urodziny Kubusia Puchatka. Świąteczny dzień przedszkolaki rozpoczęły od zaśpiewania Kubusiowi „Sto lat...” Maluchy wysłuchały opowiadania o przygodach misia i pokolorowały obrazki przedstawiające Puchatka. Urodziny nieodłącznie wiążą się z prezentami. Z tej okazji panie przyniosły dzieciom zabawki zakupione z pieniędzy zarobionych w dniu Pieczonego Ziemniaka. Motylki i Pszczółki dzień zakończyły poczęstunkiem i „Puchatkowym kinem.”


30. 10. 2012 r.

30 października starszaki z oddziału przedszkolnego wraz ze swoimi paniami udały się na Cmentarz we Wrześciu. W trakcie zapalania wspólnego znicza pani Beatka rozmawiała z dziećmi na temat zachowania się na cmentarzu oraz celu zapalania zniczy.


15. 10. 2012 r. Dzień Bibliotek Szkolnych

Z okazji dnia Bibliotek Szkolnych obchodzonego 24 października przedszkolaki odwiedziły bibliotekę w naszej Szkole. W trakcie odwiedzin dzieci zobaczyły jak wygląda karta biblioteczna a także wspólnie z Paniami wypożyczyły książeczki do wspólnego głośnego czytania.


październik 2012 r. Jesień


15. 10. 2012 r. Dzień Edukacji Narodowej


10. 10. 2012 r. Pieczenie ciasteczek

W środowe przedpołudnie 10 października starszą grupę przedszkolną „Motylki” odwiedził ekspert ciasteczkowy. Wychowawczyni młodszej grupy pani Agnieszka Koper piecze ciasteczka już od 8 lat, czyli zna się na tej pracy jak nikt inny. Wszystkie dzieci ochoczo obserwowały wygniatanie ciasta i z pełnym zaangażowaniem foremkami nadawali mu odpowiedni kształt. Następnie ciasteczka zostały upieczone w szkolnej kuchni, a dookoła rozchodził się niezmiernie apetyczny zapach...

Kolejnego dnia przyozdabialiśmy ciasteczka kolorowym lukrem oraz różnymi posypkami, a następnie z ogromnym apetytem dzieci jadły przygotowane przez siebie słodkości. W prezencie z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszyscy nauczyciele i pracownicy otrzymali samodzielnie przygotowane przez przedszkolaków ciasteczka.


10. 10. 2012 r. Teatrzyk

10 października naszą Szkołę i Przedszkole odwiedzili aktorzy z Krakowa przedstawiając najmłodszym sztukę pt. „Złota gęś”. Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły losy głównego bohatera, któremu chętnie pomagały. Wszystkim przedstawienie się bardzo podobało!


06. 10. 2012 r. Święto pieczonego ziemniaka.

Przedszkolaki już po raz drugi wzięły udział w obchodach z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka.

W trakcie deszczowej soboty rodzice wraz z malcami sprzedawali figurki gipsowe, kawę, ciasto, ciasteczka, pluszaki, balonowe pszczółki, przetwory oraz jabłka. Wszystkim którzy zakupili produkty sprzedawane przez Pszczółki i Motylki serdecznie dziękujemy.

Ponadto w konkursie na potrawę z ziemniaka Mama Roberta z grupy Motylków zajęła II miejsce! Gratulujemy!


Wrzesień. Zajęcia plastyczne

Dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej od końca września obserwują zmiany zachodzące w przyrodzie. Na zajęciach plastycznych chętnie wyklejały jarzębinę z kolorowego papieru.


Wrzesień. Zajęcia grupy "Motyle"