Copyright 2021 - Custom text here

13. 06. 2014 r. Wycieczka

Pszczółki wspólnie z klasą 0 i z klasą I wybrały się na wycieczkę do zoo.

Żyrafa

Żyrafa tym głównie żyje,

że w górę wyciąga szyję.

A ja zazdroszczę żyrafie,

ja nie potrafię.

Zdrowe napoje

Pszczółki zaprosiły swoich młodszych kolegów i koleżanki do wspólnego robienia zdrowego soku z marchewek i jabłuszek. Każde dziecko do sokowirówki wrzucało marchewkę i jabłuszko. Po zrobieniu soku każdy chętnie wypił własnoręcznie zrobiony sok.

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka nasze przedszkolaki dostały Bańki, które w trakcie pobytu na podwórku od razu z przyjemnością wypróbowały :)))

Wiosna na łące

Przedstawienie

3 kwietnia przedszkolaki i uczniów klas młodszych odwiedził Krakowski Teatr Duet z przedstawieniem „Pomarańczowa Pantera”.

Żywa lekcja historii

2 kwietnia na zaproszenie Rady Rodziców naszą Szkołę i Przedszkole odwiedziła Grupa Artystyczna „Rekonstruktor.” Rycerze przybyli, aby zaznajomić nas z „Życiem i kulturą średniowiecza.” Przedszkolaki pierwszy raz uczestniczyły w lekcji historii. Dzięki ciekawym opowieścią zapoznały się z wyglądem i uzbrojeniem rycerza a także jego ekwipunkiem.

Zobaczyły również jak wygląda pasowanie na giermka.

Koncert

Pod koniec marca przedszkolaki miały możliwość wysłuchania utworów z bajek Walt'a Disney'a granych przez Trio muzyczne, które odwiedziło naszą szkołę. Podczas koncertu muzycy pokazali dzieciom jak wygląda i jakie wydaje dźwięki kontrabas i skrzypce.

20. 03. 2014 r. Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszego dnia wiosny wszyscy pracownicy szkoły mieli dla naszych uczniów niespodziankę.

Z okazji corocznego konkursu talentów wystawili przedstawienie pod tytułem „Kopciuszek”. Takiej ciszy na sali nie mieli do tej pory żadni aktorzy odwiedzający naszych uczniów :)

Po krótkiej przerwie, swoje talenty przedstawiły dzieci. Lisy zaśpiewały piosenkę o odchodzącej zimie a Pszczoły o nadchodzącej wiośnie. Dodatkowo Asia z grupy Pszczółek wystąpiła z wierszem a Julitka wraz ze swoją siostrą zaśpiewała wszystkim nam znaną „Muchę w mucholocie.” To był dłuuugi dzień pełen wrażeń :)

08. 03. 2014 r. Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet przedszkolaki w piątkowy poranek wyklejały tulipany. Swoje laurki  wraz z życzeniami wręczyły wszystkim Paniom pracującym w naszej szkole na apelu.

Marcowy spacer

W marcowe słoneczne dni przedszkolaki wychodziły na spacery. Liski i Pszczółki w trakcie swoich wypraw do lasu poszukiwały pierwszych oznak nadchodzącej wiosny...

28. 02. 2014 r. Bal karnawałowy

W karnawale, w karnawale

zawsze idziemy na bale.

Każde dziecko duże małe,

lubi bale w karnawale.

Można zmienić się w królewnę,

w królewicza można też,

są cyganki, wróżki, żabki,

jest i batman, jest i jeż.

28 lutego przedszkolaki wraz ze swoimi Paniami bawiły się na Balu Karnawałowym. Tego dnia wszyscy pięknie się przebrali i super się bawili :D

20. 02. 2014 r.  Robimy zakupy

W czwartek Pszczółki wspólnie z Panią Darią wybrały się do pobliskiego sklepu. Dzieci miały okazję poznać zawód ekspedientki i przyjrzeć się bliżej wykonywanym przez Panią Elę obowiązkom. Podczas spotkania dzieci zadawały bardzo wiele pytań, na które z ogromną cierpliwością odpowiadała sprzedawczyni. Na zakończenie każde z dzieci miało możliwość zrobienia małych zakupów.

14. 02. 2014 r. Walentynki

14.02 to magiczny dzień nie tylko dla zakochanych, ale również dla naszych przedszkolaków. Pszczółki i Liski wykonały kolorowe walentynki, które następnie wrzuciły do poczty walentynkowej. Na szkolnej uroczystości dzieci otrzymały walentynki od starszych kolegów. Z okazji walentynek życzymy wszystkim dużo miłości przez cały rok!

06. 02. 2014 r. Dzień Babci i Dziadka

6 lutego w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przedszkolaki przygotowały krótki program artystyczny, po którym wraz ze swoimi babciami i dziadkami jadły pyszne ciasto upieczone przez nasze mamy. Liski i Pszczółki zaprosiły również swoje babcie do wspólnych tańców.

Dziadku, Dziadku czy to ty?
Coś na Twojej głowie lśni.
To korona!
Słowo daje przecież znam korony z bajek!
Czy to fotel?
Ależ skąd!
To nie fotel tylko tron.
Dziadku, Dziadku jesteś królem!
Pytasz co to za zagadka.
To po prostu święto dziadka!

17. 01. 2014 r. Zima

17 stycznia po raz pierwszy tej zimy spadł śnieg. Tego dnia Liski i Pszczółki udały się na spacer by zaobserwować jaki kolor ma śnieg, czy jest ciepły czy zimny a także rozmawiały ze swoimi Paniami jakiego kształtu są płatki śniegu. Oczywiście nie zabrakło też wspólnych zabaw na śniegu!

7. 01. 2014 Robimy kanapki!  

Grupa Pszczółek wspólnie ze swoja Panią zabrała sie do przygotowania pysznych kanapek. Dzieci ochoczo zabrały się do pracy!  Przygotowania posiłku uwieńczyło drugie śniadanie, na którym dzieci z apetytem zjadły przygotowane samodzielnie kanapki. Mniam....

Szkolna Wigilja

19 grudnia już po raz czwarty przedszkolaki uczestniczyły w Wigilii Szkolnej. Pszczółki i Liski oglądnęły Jasełka przygotowane przez klasę III. Dzieliły się opłatkiem z rodzicami i swoimi paniami a także kosztowały wigilijnych potraw. Grzeczne dzieci odwiedził również Mikołaj, któremu maluchy zaśpiewały piosenkę.

Przed uroczystościami szkolnymi zaprezentowały przybyłym rodzicom, krótki świąteczny program artystyczny.

Choinka w Jezierzycach

Dnia 13 grudnia Pszczółki i Liski udały się na wycieczkę do Jezierzyc. Wraz z innymi dziećmi z przedszkoli w naszej gminie ubierały choinkę. Dzieci odwiedził Święty Mikołaj, który chętnie wysłuchał piosenek i wierszy przygotowanych przez najmłodszych. Każde grzeczne dziecko dostało słodki upominek.

Choinka

5 grudnia przedszkolaki przygotowywały wraz ze swoimi paniami sale z okazji zbliżających się świąt. Pszczółki ubierały choinkę a Liski ozdabiały świąteczny stroik.  
9 grudnia po wielkich trudach dotarł do przedszkola Święty Mikołaj, który niepostrzeżenie zostawił dla najmłodszych  paczuszki ze słodyczami.
Ho ! Ho! Ho!

28. 11. 2013 r.  Andrzejki

28 listopada przedszkolaki wraz ze swoimi Paniami zorganizowały Andrzejkową zabawę. Tego dnia wszyscy sobie wróżyli i wspólnie bawili się przy skocznej muzyce.

26. 11. 2013 r.  Dzień Pluszowego Misia

Kolejny raz w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia bawiliśmy się i uczyliśmy wraz z naszymi ukochanymi przytulankami.

Urodziny

W czwartek w przedszkolu obchodziliśmy urodziny Sary. Przedszkolaki wspólnie głośno zaśpiewały sto lat a Sara poczęstowała dzieci urodzinowym ciastem, które było pyszne :)

Pszczółki na cmentarzu

W czwartek 31 października Pszczółki wraz ze swoją Panią udały się na cmentarz we Wrześciu. Dzieci zapaliły znicze na grobach i rozmawiały na temat zachowania się na cmentarzu.

Dzień Bibliotek Szkolnych

23 października Liski i Pszczółki odwiedziły Panią Bożenkę z okazji Dnia Bibliotek Szkolnych. Przedszkolaki zwiedzając bibliotekę zapoznały się z niektórymi propozycjami czytelniczymi dla młodszych dzieci a także dowiedziały się w jaki sposób uczniowie ze szkoły mogą wypożyczać książki.

Jesienny spacer

W pogodne dni Liski chętnie spacerują i bawią się na placu zabaw.

Dzień Edukacji Narodowej

15 października przedszkolaki zostały zaproszone na szkolne uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Maluszki z dużym zainteresowaniem oglądały występy przygotowane przez uczniów i ich panie.

Święto Pieczonego Ziemniaka

5 października przedszkolaki  wraz z rodzicami już po raz kolejny wzięły udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka.
Pszczółki i Liski sprzedając przygotowane przez rodziców smakołyki zbierały pieniążki na nowe zabawki.