Copyright 2021 - Custom text here

W czwartek 11. 06. 2015 r. przedszkolaki i uczniowie Oddziału Przedszkolnego wybrały się na wycieczke do jednostki Straży Pożarnej w Słupsku. Dzieci miały okazję zapoznac się z wykosażeniem i sprzętem ratowniczym strażaka. Każde dziecko miało okazje poznać ten niebezpieczny zawód. Największą frajdę sprawiły mokre zabawy w ten słoneczny dzień.

{gallery}wydarzenia_przedzkole2014_15/21{/gallery}

Podczas Międzynarodowego Dnia Dziecka na przedszkolaków czekało bardzo wiele atrakcji- zabawy, gry, tańce, słodkości, drobne upominki a także świeże truskawki, z którymi odwiedziła najmłodszych Pani Wójt w dniu ich świeta. Na twarzy każdego przedszkolaka gościł ogromny usmiech. Zobaczcie sami jak bawiliśmy się tego dnia!

{gallery}wydarzenia_przedzkole2014_15/20{/gallery}

W każdą środę po śniadaniu przedszkolaki z grupy Gąsienic i Motyli korzystają z atrakcji na sali judo. Najmłodszym wiele radości sprawia basen  z piłeczkami, zjeżdzalnia, tunele i inne atrakcje.

{gallery}wydarzenia_przedzkole2014_15/19{/gallery}

Punkt przedszkolny w Siemianicach zorganizował gminny konkurs plastyczny "Wiosna w oczach dziecka", w którym udział wzięły przedszkolaki. Gąsienice, Motyle oraz dzieci z grupy "0" pod okiem Beaty Kaliszewskiej oraz Darii Sawki wykonały prace, które okazały się zwycięskie.

  • I miejsce zajęła Natalia Lemańska
  • II miejsce zajęła Lena Gruszka
  • III miejsce zajęła Sara Mazurczak

Wyróżniono Joannę Lemańską oraz Julitę Nieznalską.

Gratulujemy!!!

{gallery}wydarzenia_przedzkole2014_15/18{/gallery}

Na białym obrusie,
W koszyczku malutkim,
Leżało sobie
Jajeczko bialutkie.
Przyszła Joasia,
Jajeczko wzięła,
Włożyła do farbki,
Po chwili wyjęła.
Czary mary,
Hokus pokus,
Było jajko białe,
A teraz jak krokus.
Na tym jajku Asia,
Zrobiła wzorek,
Były tam bazie
I żółty kaczorek .
Teraz zwykłe jajko,
Jest niespodzianką,
Piękną, kolorową,
Święconą pisanką.

A oto jak z jajeczka powstała pisaneczka w Oddziałe Przedszkolnym.

{gallery}wydarzenia_przedzkole2014_15/17{/gallery}

W mroźny poniedziałek 16 lutego, w naszym przedszkolu już od rana było bardzo gorąco, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym, na który wszyscy tak długo czekaliśmy! Z minuty na minutę przedszkole zapełniało się pięknymi księżniczkami, tajemniczymi wróżkami, odważnymi rycerzami zawitali również bohaterowie znanych i lubianych przez dzieci bajek - aż trudno było wśród nich rozpoznać naszych przedszkolaków! Zabawom i szaleństwom przy muzyce nie było końca, a w dodatku w salach czekały same łakocie!

{gallery}wydarzenia_przedzkole2014_15/16{/gallery}

Jednymi z najważniejszych osób w życiu każdego dziecka jest Babcia i Dziadek, dlatego Motylki oraz Gąsienice wspólnie ze swoimi paniami przygotowały programartystyczny właśnie dla nich. Przedszkolaki pięknie recytowały wiersze oraz radośnie śpiewały piosenki. Dzieci w formie wierszy złożyły Dziadkom i Babciom serdeczne życzenia. Wręczyły laurki i niespodzianki swoim Dziadkom, a następnie zaprosili ich na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.

{gallery}wydarzenia_przedzkole2014_15/15{/gallery}

16 grudnia przedszkolaki wypiekały świąteczne ciasteczka Najpierw uczestniczyły w przygotowaniu ciasta, nazywając wszystkie jego składniki, potem wyrabiały ciasto, by wreszcie przy pomocy foremek wyciskać różne kształty ciasteczek. I już po kilku minutach zapach unosił się w całym przedszkolu. Pycha…

{gallery}wydarzenia_przedzkole2014_15/14{/gallery}

Mikołaj w Szkole

6 grudnia dzieci ze szkoły i przedszkola odwiedził Mikołaj. Dla każdego grzecznego dziecka miał czekoladowego Mikołaja:)

{gallery}wydarzenia_przedzkole2014_15/12{/gallery}

Przedszkolaki ubierają choinkę w Jezierzycach

Już po raz drugi przedszkolaki zostały zaproszone przez Panią Wójt do wspólnego ubierania choinki w Jezierzycach.
Gąsienice i Motylki w przedszkolu przygotowały ozdoby choinkowe, które później zawieszały na świątecznym drzewku.
Po zaśpiewaniu piosenki dla Mikołaja odebrały słodkie upominki :)

{gallery}wydarzenia_przedzkole2014_15/11{/gallery}

Ubieranie choinki

W końcu nadszedł dzień ubierania choinki, na który dzieci czekały z niecierpliwością. Na początku choinka wyglądała skromnie, ale po chwili przedszkolaki zmieniły ją w piękne, kolorowe drzewko.

{gallery}wydarzenia_przedzkole2014_15/13{/gallery}

Andrzejki

Kiedy wieczór andrzejkowy
Rzuci na nas swoje czary,
Wróżbie wierzyć jest gotowy
Każdy nawet niedowiarek.

W ostatnim dniu listopada

Powróżyć sobie wypada
Powróżyć czymkolwiek, warto;
Wyciągniętą z talii kartą,
Butami, stopionym woskiem,
By przyszłość poznać choć troszkę.

Wyśmienita jest zabawa
Andrzejkowa we wróżenie.
Trzeba jednak ja traktować
Z lekkim oka przymrużeniem.

{gallery}wydarzenia_przedzkole2014_15/10{/gallery}

Dzień Pluszowego Misia u Motyli

{gallery}wydarzenia_przedzkole2014_15/9{/gallery}

listopad 2014 r. Dzień Pluszowego Misia.

Jak co roku najmłodsi wspólnie ze swoim pluszowym Przyjacielem uczestniczyli w Dniu Pluszowego Misia. Na każdego prezdszkolaka czekało wiele misowych atrakcji.

{gallery}wydarzenia_przedzkole2014_15/8{/gallery}

listopad 2014 r.

O zdrowym odżywianiu rozmawiali również uczniowie z klasy 0. Dzieci nauczyły się rozpoznawać zdrowe produkty i poznały zasady zdrowego i racjonalnego odżywiania. Zajęcia uwieńczyło wykonanie zdrowych i kolorowych kanapek z przyniesionych przez dzieci produktów.

{gallery}wydarzenia_przedzkole2014_15/7{/gallery}

We wtorek 24. 10. 2014 r.  dzieci z klasy "0" wspólnie z panią Darią wybrały się na zajęcia ekologiczne do Słupskiego Inkubatora Technologicznego. Dzieci miały okazję poznać wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w teorii i praktyce.

{gallery}wydarzenia_przedzkole2014_15/6{/gallery}

Przedszkolaki wybrały się na pobliski cmentarz, celem uczczenia pamięci zmarłych. Wspólnie z paniami pomodlili się i zapalili znicze.

{gallery}wydarzenia_przedzkole2014_15/5{/gallery}

Motyle przed dniem Wszystkich Świętych udały się na Cmentarz we Wrześciu, gdzie wspólnie zapaliły i postawiły znicze pod krzyżem. Zapaliły również znicze pod pomnikiem Stefana Roweckiego patrona naszej szkoły.

{gallery}wydarzenia_przedzkole2014_15/4{/gallery}

Nadchodzi zima, a więc ptaszki potrzebują pomocy. O ich przeżycie zadbały młodsza grupa przedszkolna- Gąsienice.

{gallery}wydarzenia_przedzkole2014_15/3{/gallery}

Motylki w trakcie całego dnia zawsze znajdą czas na taneczną zabawę i naukę.

{gallery}wydarzenia_przedzkole2014_15/2{/gallery}

Słoneczny październik sprzyja wspólnym zabawą na placu zabaw.

{gallery}wydarzenia_przedzkole2014_15/1{/gallery}