Copyright 2021 - Custom text here

06. 06. 2016 r. Wycieczka

Poniedziałek dla Gąsieniczek to równie fascynujący dzień. Dzieci udały się na wycieczkę do Stacji Pogotowia Ratunkowego w Słupsku. Maluchy miały okazję obejrzeć karetkę z kompleksowym wyposażeniem oraz dyspozytornię. Następnie najmłodsi udali się Szpitala Wojewódzkiego w Słupsku. Na ręce pani mgr Agaty Konobrodzkiej przekazaliśmy 105 książeczek dla pacjentów Ośrodka Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci. Pozostałe książeczki dzieci pozostawiły na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom zbiórki książek.

03. 06. 2016 r. Festiwal Nauki

Mali Ratownicy uczestniczyli w Festiwalu Bałtyckim zorganizowanym przez Akademię Pomorską w Słupsku. Warto przypomnieć, że dzieci są w stałym kontakcie ze studentami koła naukowego RAT- AP.  Podczas wycieczki dzieci miały okazję obejrzeć pokazy ratownicze, w których uczestniczyli studenci ratownictwa medycznego, OSP z Dębnicy Kaszubskiej i Stowarzyszenie Joanici. Po pokazach dzieci udały się do sal, gdzie miały okazję zaznajomić się ze sprzętem rehabilitacyjnym, powtórzyć pierwszą pomoc, obejrzeć salę noworodkową i zaopiekować się "maluszkami". Na dzieci czekały również atrakcje plastyczne przygotowane przez Smerfy. Uwagę dzieci przykuł pies, który przybył na pokazy z pracownikami straży granicznej.

31. 05. 2016 r. Teatrzyk

31 mają naszą szkołę odwiedzili aktorzy z Krakowa. Wystawili naszym dzieciom teatrzyk pt. „Legenda o Smoku Wawelskim”. Zawierał on wiele humorystycznych scen, na które żywo reagowała widownia. Aktorzy bardzo często angażowali dzieci do zabaw. Za występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

25. 05. 2016 r. Pierwsza pomoc

Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Należy więc wprowadzać do przedszkoli tematykę pierwszej pomocy i oswajać z nią najmłodszych. Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy. Nasze przedszkolaki pod czujnym okiem zaprzyjaźnionych ratowników poszerzały swoje umiejętności niesienia pomocy.

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

O własne bezpieczeństwo na drodze dbaja najmłodsze dzieci z naszej placówki. Przedszkolaki i dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy SP we Wrześciu przed każdym spacerem zakładają kamizelki odblaskowe, które mogą ustrzec przed czyhającym na każdym kroku zagrożeniem.Pozostań widoczny!

8. 02. 2016 r. Zajęcia w Słowińskiej Grupiej Rybackiej 

Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w interesujących zajęciach przygotowanych przez Słowińską Grupę Rybacka w Przewłoce. Panie prowadzące zajęcia przygotowały dla dzieci filim opowiadajacy o pracy rybaka, zabawy ruchowe, łowienie drewnianych rybek w celu wybrania kapitana grupy oraz poszukiwanie skarbu. Dzieci na honorowym miejscu powiesiły wykonaną wcześniej rybkę. Spotkanie w Przewłoce była to cenna lekcja dla naszych dzieci.

05. 02. 2016 r. Karnawał

Karnawał to czas radosnej zabawy. Dzieci z grupy Gąsienic, Motyli oraz klasy 0 razem bawiły się na zabawie karnawałowej zorganizowanej na świetlicy szkolnej. Na dzieci przebrane w różnokolorowe stroje czekało wiele atrakcji i konkursów.

W naszym Punkcie Przedszkolnym realizowane są dwa projekty: „Mali Ratownicy” (grupa trzylatków) i „Mali Strażacy” (grupa czterolatków). W ramach projektu realizowanego w grupie czterolatków 1 lutego gościliśmy mł. ogn. Krzysztofa Uzara z Państwowej Straży Pożarnej ze Słupska. Pan Krzysztof na swoim przykładzie opowiedział jak zostać strażakiem. Dzięki bardzo ciekawej prezentacji dzieci dowiedziały się jak wygląda szkolenie i praca strażaka. „Starszaki” miały też możliwość sprawdzenia się podczas ćwiczeń jak ciężką pracę wykonują strażacy, aby zapewnić nam bezpieczeństwo. Dziękujemy za ciekawą prelekcję i wspólne ćwiczenia.

25. 01. 2016 r. Sto lat Babciu, sto lat Dziadku.....

Tegoroczny Dzień Babci i Dziadka to ogromne wydarzenie dla Gąsieniczek i ich najbliższych. Wspólnie spędzony czas na zabawach, tańcach i rozmowach jest niezapomnianym przeżyciem, które dzieci wspominają do teraz. Babcie miały okazje nauczyć się od dzieci "Rockowego tańca "; dziadkowie wspólnym zaangażowaniem z pociechami wykonali piękne białe bałwanki. Dzieci świetnie spisały się w roli gospodarzy- dbając by każdy z gości otrzymał skromny upominek i mógł napić się ciepłej kawy. Mamy nadzieję, że babcie i dziadkowie chętnie nas jeszcze odwiedzą:)

W wigilijny wieczór przy stole siadamy, dzieląc się opłatkiem życzenia składamy, czyli Przedszkolaki na wigilii szkolnej

Niezapomniane Mikołajki :)

W przedszkolu zabawa, Andrzejek to czas! Bardzo dobry humor królował wśród nas!

Dzień Pluszowego Misia

Misie małe, średnie, duże
w paski, w kratkę, w ciapki
mają miękkie brzuszki
mają cztery łapki
Mają fajne uszka
lecz nie do targania
uszka mają misie
tylko do słuchania
Wszystkie są mięciutkie
wszystkie są kochane
a najbardziej wtedy
gdy są przytulane
Czyli Dzień Pluszowego Misia

Mało kto poprawnie zliczy, czym zajmuje się Leśniczy. A wśród jego obowiązków wiele pozostaje w związku właśnie z lasem, który chroni i przed złym turystom broni. Strzeże też las przed szkodami, które wyrządzamy sami. Codzień lasek swój przemierza by nakarmić w borze zwierza, za co wszyscy Dziękujemy bo przyjaciółmi zwierząt być chcemy.

17. 11. 2015 r. Wycieczka do sali zabaw.

17 listopada 2015r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do sali zabaw „Kinderplaneta” w CH Jantar w Słupsku. Dzieci pełne dobrego humoru i energii z podekscytowaniem oczekiwały wyjazdu. Wycieczka oraz pobyt w sali zabaw były dla nich wspaniałym przeżyciem, ponieważ bezpiecznie i bez umiaru mogły się wspinać, zjeżdżać i skakać. Czas w krainie beztroskiej zabawy minął bardzo szybko. Uśmiechnięte buzie wszystkich dzieci pozwalają nam sądzić, że wycieczka była udana i na długo pozostanie w ich pamięci.

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Ja przedszkolak dzielny

będę zawsze uśmiechnięty

Będę słuchał swoje panie

i zjadał całe śniadanie

Będę grzecznie się bawił

i pilnie się uczył

Żebym mamy i taty

nigdy nie zasmucił!!!!

23. 10. 2015 r. Październik  miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Przedszkolaki wybrały się z wizytą do biblioteki znajdującej się w naszej szkole. Dzieci zostały zapoznane z funkcjonowaniem biblioteki i jej zawartością. Najmłodsi z ogromnym zainteresowaniem słuchali p. B. Iwańskiej, która wprowadziła dzieci w świat książek.

O zdrowie dbają równiez najmłodsze przedszkolaki. 2.10 tuż po drugim śniadaniu Gąsieniczki zabrały się do rzygotowywania soku z jabłek. Każdy przedszkolak wkładał jabłka do sokowirówki by otrzymać kubeczek zdrowego soku. Sok bardzo wszystkim smakował a duża zawartość witamin dodała energii i witalności.

1 X 2015r. - Dzień Muzyki

Przedszkolaki z grupy Gąsienic to bardzo muzykalna grupa. Nie mogło zabraknąć Nas, także podczas Dnia Muzyki. Dzieci  wybrały się na boisko szkolne, na którym wykorzystując instrumentarium C. Orffa muzykowały do woli- pogłębiając swoją wrażliwość na muzykę, dźwięki i kulturę.

W czwartek 1 października było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Grupa „Motylków” na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Oczywiście umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta!

Dnia 28.09.2015 w ramach projektu edukacyjnego „Mali strażacy” przedszkolaków odwiedzili komendant Ochotniczej Straży Pożarnej Dh. Andrzej Małyszka oraz prezes OSP Wiklino pan Jan Sygnowski. Panowie zapoznali dzieci ze specyfiką pracy strażaka. Uświadomili rolę i znaczenie pracy strażaka w społeczeństwie oraz opowiedzieli jakie są zagrożenia i co powinniśmy w danej chwili zrobić.

Wrzesień - rozpoczęcie ekscytującej przygody w Naszym Przedszkolu:)

1. Do przedszkola idzie maluch, tup, tup, tup, tup,

Wszyscy dziś malucha znają, tup, tup, tup, tup,

2. Zna wierszyki i piosenki, la, la, la, la,

Zawsze chodzi uśmiechnięty, la, la, la, la,

3. Podskakują razem dzieci, hop, hop, hop, hop,

Bo tu bawią się najlepiej, hop, hop, hop, hop.