Copyright 2019 - Custom text here

16 gòdnika 2015 rokù – KASZËBSKÔ DANKA W PIERSZÔ KLASË

Dzecë z pierszô klasë na lekcjach kaszëbsczégò jãzëka robiłe dankã: kùgle, lińcuch, gwiôzdã i darënczi.

12 grudnia 2015 r. – WARSZTATY W SWOŁOWIE „ZIELNA, ZIELNA…”

W tym dniu dzieci uczące się języka kaszubskiego pojechały do Swołowa na warsztaty „Zielana, zielna…”. To opowieść o bogactwie świata roślin i ludowej wiedzy o przyrodzie. Uczestnicy poznawali wierzenia i praktyki lecznicze. Wymieniali nazwy ziół, które znali i ich właściwości lecznicze. Podczas zajęć uczyli się samodzielnie wykonać świecę woskową
z lawendą i mydło z dodatkiem pachnącej lawendy. Po zakończonych warsztatach dzieci
z własnoręcznie wykonanymi upominkami i zadowolone wróciły do domu.

 20 listopada 2015 r. – KASZUBSKIE HAFTY KLASY IV

 Klasa II, III i IV haftowały na papierze. Uczniowie kolorowali kaszubskie wzoru według wzoru. Jak widać starali się, aby nie odbiegały od oryginału. Dzięki temu mogli sobie wyobrazić, jak ciężka praca jest haftowanie takich małych elementów.

 Listopad 2015r. – RYSOWANIE I KOLOROWANIE WZORÓW KASZUBSKIEGO HAFTU

Pierwszaki podczas lekcji języka kaszubskiego pracowały nad kolorowaniem wzorów kaszubskiego haftu według wzoru. Próbowały też samodzielnie rysować elementy haftu kaszubskiego. BRAWO!

Listopad 2015 r. – PUZZLE Z KASZUBSKIMI WZORAMI

Podczas zajęć języka kaszubskiego uczniowie klasy I pracowali nad złożeniem puzzli przedstawiających kaszubski wzór. Dzięki temu mogli zobaczyć jak wyglądają kaszubskie wzory i ocenić, który z nich im się podoba.

Październik 2015 r. – CYFRÓW KLASA

Podczas zajęć języka kaszubskiego uczniowie klas II, III i IV rysowali ulubione cyfry i zdobili je kaszubskimi motywami.

Październik 2015 r. – KRÔSNIÃTA – NIPÒCÃTA pierszô klasë

Uczniowie klasy I chętnie przychodzą na zajęcia języka kaszubskiego. Widać, że z przyjemnością i entuzjazmem bawią się i jednocześnie poznają kaszubskie słowa i piosenki. Chętnie uczyły się piosenki „KRÔSNIÃTA – NIPÒCÃTA” i narysowały piękne krasnale. Brawo pierwszaki!

Październik 2015 r. – MÒJA RODZËZNA

Na lekcjach języka kaszubskiego uczniowie klasy II, III i IV pracowali nad przygotowaniem pracy przedstawiającej członków rodziny. Najpierw kolorowali postaci, które utożsamiali z bliskimi. Następnie przygotowywali plakat, na którym umieszczali swoich bliskich i podpisywali wykorzystując znajomość kaszubskich nazw członków rodziny.